World Of Warcraft Privilegiul "TS" Subscribe Topic  | Go Back | Go Bottom
   Vlad

01-05-2015  14:07     Privilegiul "TS" Quote  -  Edit  -  Go Top
Salut,

Am avut aseara un incident pe TeamSpeak: niste baieti necunoscuti si-au asociat canalul de PvP din WoW, dupa care au venit si pe cel general sa se bage in seama , apoi sa faca scandal.
Mi se pare ciudat sa nu avem macar 2 oameni (activi) cu drept de ban pe serverul de teamspeak.
Nu se poate discuta cu ownerul serverului pentru a primi acel drept?

Registration Date: 12-27-2011
   kokane

01-05-2015  19:57      Quote  -  Edit  -  Go Top
presupun ca asta e unul din motivele pentru care is atitia operatori acolo
Liviu, Moggraine, Dionis, Rep si unguru` bulan de la Braila (imi scapa numele, da` stie Liviu de cine zic)
acuma ca s`a`ntimplat sa intre aia cind nu era nici un operator on, e partea a doua
mai repede o sa va puneti parola p canale decit sa primiti drept de ban

my 2 cents

Registration Date: 08-31-2014
   Moggraine

01-06-2015  01:31      Quote  -  Edit  -  Go Top
ca operator putem da doar kick de pe canal nu si ban, le dam la aia kick se duc la altii si fac scandal, si daca punem parola la fel nu rezolvam nimic, ca persoana respectiva si asa o stresat pe altii din alte jocuri pana o luat ban.

Registration Date: 11-28-2011
   kokane

01-06-2015  08:02      Quote  -  Edit  -  Go Top
pai mai Moggraine, tu sau altii vreti sa fiti gardieni pe tot TSul ?
sau vreti sa fie ok doar pe camerele SoR ?
am inteles, ca operator sinteti limitati, aveti doar o iconita acolo in plus si poti da kick Roll Eyes
daca puneti parola pe canal, rezolvati cel putin un singur lucru, nu mai intra toti nepoftitii Roll Eyes

btw, cind il batea pe Liviu jocu` (ESO) si s`apuca sa zica de bine Roll Eyes ca sa nu mai zic de Tetsukay, care parca are Tourette Roll Eyes si eram satul de auzit injuraturi pe TS, ii puneam pe amindoi pe ignore, sa vezi ce liniste apoi; pina cind intreba Liviu p gchat "ba ne`ai pus pe mute ?" Roll Eyes

ce vreau sa zic, daca nu rezolvi nimic cu kick, si nu poti da ban, da`le frate ignore, merg la altii, ii freaca si pe aia (nu ca ar fi problema voastra) Roll Eyes si probabil ca pina la urma se vor plictisi ca nu`i baga nimeni in seama; nu vreau sa aprofundez mai departe Roll Eyes

apropo, sa nu credeti c`am ceva cu voi sau cu faptul ca vreti drept de ban pe TS, vai de mine, argumentez doar de dragul discutiei; ninge greu aici pe forum Roll Eyes

Registration Date: 08-31-2014
   Vlad

01-06-2015  11:51      Quote  -  Edit  -  Go Top
Decat sa-i dea 10 oameni mute unui "intrus", nu mai bine ii da unul singur ban si gata?
E o varianta si parola pe canal, cu restrictie de acceptat necunoscuti in guild.

Registration Date: 12-27-2011
   DrHigh

01-06-2015  13:35      Quote  -  Edit  -  Go Top
Da, am tot incercat sa vorbes cu cu baietii de la Gemina dar nu dau de ei nici pe Yahoo nici pe Skype, poate sunt suparati pe mine, cine stie. Sunt sigur ca au scos dreptul de BAN atunci cand facuse ravagii Marcus(Caesar sau cum naiba avea nickul).

Registration Date: 08-06-2009
   DrHigh
 01-20-2015  22:49      Quote  -  Edit  -  Go Top
Salut si scuze ca "resurectez" threadul asta, sunt Shob de pe TS. Intamplator am ajuns pe forum aici, am dat peste acest thread si am zis sa va scriu aici
1) High, nu e nimeni suparat pe tine, recunosc ca nu am mai folosit Y! Messenger de cateva luni, am renuntat complet la el, si nici skypeul nu ma pasioneaza. In schimb sigur ma poti gasi pe alex@guildwars2.ro sau shob@awsm.ro saupe gtalk la theunisense@gmail.com.
2) Protectia pe canal cu parola e de recomandat. Personal eu folosesc AFL pe TS cu parola ca sa ma asigur ca doar persoanele cunoscute pot intra.
3) Tudy sugera la un moment dat sa folosim parola pe server, sa ne-o dam intre noi si sa fie schimbata periodic. Amu', nu stiu cat de eficient ar fi asta asa ca ramane de vazut.
4) Daca puteti desemna inca 1-2 persoane de incredere (in cazul in care persoanele respective vor fi implicate in vreun conflict si vor fi gasite responsabile, keep in mind ca aici o sa vin si o sa citesc cine pe cine a recomandat ca sa stiu pe cine trag la raspundere Big Grin), le pot da admin (fara drept de unban ofc, pentru aia avem pe altii). Totusi trebuie sa existe o proportie intre nr-ul de utilizatori si numarul de "moderatori".
5) Joaca cineva pe kazzak (h)? Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by shoby07 on 01-20-2015 at 22:50.

Cooz

01-21-2015  00:04      Quote  -  Edit  -  Go Top
Prea multe puncte Shob, daca le injumatateai era rezolvata pana acum problema =))

Eu zic sa punteti parola pe canale, si gata...

SWTOR: Cooz/Avalone | WoW: Coozlee | WildStar: Cooz | GW2: Cooz
SMITE: Cooz55
Skyforge: Avalone Prime
Registration Date: 11-24-2011
   DrHigh

01-21-2015  12:08      Quote  -  Edit  -  Go Top
Salut Shob...

Ma bucur ca nu sunteti suparati pe mine, in special pe incidentul de anul trecut Pe acel tip il cunosteam din Wow inainte de gw1, dar na....
Este adevarat ca te-am cautat pe Yahoo, dar mi-am adus aminte ca Tudy este de gasit pe Skype cam tot timpul chiar daca raspune cu intarziere. Am incercat sa te contactez pe tine ca tot cu tine am discutat de la incaput, dar na...
Legat de drepurile de BAN m-a rezolvat Tudy, iar pentru a da drepturi si la altii am ajuns la concluzia ca mai bine NU, cu cat sunt mai putini cu atat e mai ok ( bine, nici prea putini ca sa nu fie de gasit nimeni Smile) ). Asadar nu cred ca voi mai cere cuiva drepturi pentru altcineva. Voi da drepturi de canal celor care cred eu ca merita si cam atat, iar in caz mai grav, voi pune si parola pe canal si s-a rezolvat situatia.

Cred ca sunt cativa care au ceva caractere, poate iti muti si tu carul la noi pe Sylvana, au fost multi care si l-au mutat, printre care si eu Smile (20 euro parca) !!

Registration Date: 08-06-2009
Post Reply

Guild Hall Romanian Spirits © 2009 - 2017

195149